rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Organizatorzy marszy domagających się autonomii Śląska, to nowa piąta kolumna w Polsce. Ich przywódca dr Jerzy Gorzelik z Uniwersytetu Śląskiego powinien wiedzieć, że Śląsk powstawał najpierw w Cieszynie i w Bielsku, a nie w Katowicach !

Pojawiają się coraz częściej ataki skrajnych autonomistów na stanowiącą ostoję Polskości społeczność Podbeskidzia zamieszkałą w tym samym Województwie Śląskim!

Najwięcej zastrzeżeń do mieszkańców Podbeskidzia mają Zygmunt Solorz i Jerzy Gorzelik .

Zarówno Gorzelik jak i Smolorz zupełnie zapomnieli kiedy i gdzie zaczęła się historia Śląska!

Cieszyn,a potem Bielsko powstały wiele setek lat wcześniej aniżeli Katowice.

Podbeskidzie to połączenie kultury krakowskiej z kulturą Śląska Cieszyńskiego. Gdy Katowice jeszcze nawet nie były wioską, to w Bielsku stał już piękny zamek, a w Białej wytwarzano tkaniny, natomiast Żywiec posiadał już prawa miejskie.

PODBESKIDZIE TO KRAINA WIELOKULTUROWA,GDZIE spotykamy WPŁYWY ZARÓWNO ZIEMI KRAKOWSKIEJ, GALICJI, KULTURY HOLENDERSKIEJ, ŻYDOWSKIEJ, HUSYCKIEJ, CZESKIEJ I SŁOWACKIEJ, A TAKŻE NIEMIECKIEJ, JEDNAK DOMINUJE TUTAJ POLSKA !

PRZEZ TĄ WIELOKULTUROWOŚĆ, PODBESKIDZIE JEST BARDZO CENNYM PRZYKŁADEM SKUTECZNEJ OBRONY POLSKOŚCI I TOLERANCJI DLA INNYCH KULTUR.


Katolicy, ewngelicy i Żydzi żyją obecnie na Podbeskidziu w symbiozie i we wzajemnym szacunku.

Werbalne ( na razie) ataki na Podbeskidzie wynikają z faktu, że region ten nie chce autonomii Śląska, bo mieszkańcy wyrażają od ponad 1000 lat swoje przywiązanie do Polski i do integralności Rzeczypospolitej. ,

Czy Jerzy Gorzelik jest prawdziwym Ślązakiem czy tylko prowokatorem ? Czytając jeden z artykułów na szanowanym przeze mnie portalu Super-Nowej na temat wypowiedzi Michala Smolorza miałem poważne wątpliwości czy Jerzy Gorzelik jest prawdziwym Ślązakiem.

Pan doktor nauk zachwalał w wywiadzie prowokacje Smolorza jako metodę wywoływania dyskusji, a dla mnie prowokacja kojarzy się z czymś na granicy prawa, zupełnie sprzecznym z merytoryczną publicystyką w czasach wolnych od cenzury !

Prawdziwą prowokacją są tzw. marsze autonomistów, które jak żywo przypominają marsze piątej kolumny przed 1 września 1939 roku .

Prowokacja jest używana obecnie przez tajne służby i przez terrorystów, a w przeszłości była stosowana przez bojówki lewackie, a również przez media komunistyczne. W czasach reżimów totalitarnych prowokacją posługiwali się opozycjoniści i partyzanci, ale to było wtedy dopuszczalne, bo z totalitaryzmem nie można wygrać samą publicystyką ani kartką wyborczą, bo w totalytaryźmie nie ma miejsca dla demokracji .

Powrócę jednak do refleksji na temat ślaskości J. Gorzelika. Otóż prawdziwy Ślązak to jest Polak, a zatem osoba, która twierdzi, że Ślazacy są odrębnym narodem I żąda autonomii Ślaska, nie może być uznana za prawdziwego Ślązaka, a jedynie za prowokatora .

Twierdzenie to opieram nie tylko na własnej opinii, ale przede wszystkim na ŚWIADECTWIE KRWI POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH Z 1919,1920 I 1921 ROKU, NA BOHATERSTWIE HARCERZY, OBROŃCÓW WIEŻY W KATOWICACH WE WRZEŚNIU 1939R., PARTYZANTÓW A.K. I WSZYSTKICH BOHATERSKICH ŚLĄZAKÓW POLAKÓW, KTÓRZY NIE PODPISALI VOLKSLISTY I NIE DALI SIĘ WCIELIĆ DO WEHRMACHTU W CZASIE OKUPACJI HITLEROWSKIECH, PARTYZANTÓW NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH, KTORZY WALCZYLI Z SOWIECKIMI I UBECKIMI ZBRODNIARZAMI MORDUJĄCYMI NIE TYLKO POLAKÓW, ale również rabującymi i często nawet gwałcącymi NIEWINNE WDOWY PO POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH WEHRMACHTU I NIEWINNIE DZIEWCZYNKI, SIEROTY NARODOWOŚCI NIEMIECKIEJ.

W NSZ BYLI POLACY Z RÓŻNYCH REGIONÓW, RÓWNIEŻ ŚLĄZACY, natomiast CI NIELICZNI BYLI ŻOŁNIERZE WEHRMACHTU, KTÓRZY WSTĘPOWALI DO NSZ POKAZALI, ŻE BARDZIEJ KOCHAJĄ POLSKĘ ANIŻELI JAKĄKOLWIEK TOTALITARNĄ IDEOLOGIĘ !

I WRESZCIE W NAJNOWSZEJ HISTORII ŚWIADECTWO POLSKOŚCI ŚLĄSKA DALI GÓRNICY Z KOPALNI "WUJEK" , KTÓRZY ZGINĘLI W DNIU 16GRUDNIA 1981 ROKU POD SZTANDAREM BIAŁO-CZERWONEJ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" NIE ZA AUTONOMIĘ ALE ZA POLSKĘ.

KAŻDY KTO SIĘ OŚMIELA ŻĄDAĆ TERAZ AUTONOMII ŚLĄSKA OD POLSKI JEST TYLKO PROWOKATOREM I NIE ZASŁUGUJE NA MIANO PRAWDZIWEGO ŚLĄZAKA.

W Bielsku-Białej, w Cieszynie i w Żywcu marszy autonomistów nie było i nie będzie, bo my nie chcemy autonomii Ślaska, tylko chcemy Polski .

NIECH ŻYJE POLSKI ŚLĄSK !

Rajmund Pollak

2010-07-18 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517693
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niedouczeni autonomiści z prowokatorem na czele ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała